Moje WZW C: Wyniki usg

Odebrałem w tym tygodniu wyniki badania usg mojej wątroby. Podczas ostatniej wizyty kończącej moją terapię trójlekową otrzymałem skierowanie na to badanie. Musiałem troszkę na nie zaczekać ponieważ było bardzo dużo ludzi w kolejce - finalnie czekałem na nie prawie dwa miesiące. Bardzo długo jak na takie proste badanie, ale co zrobić.

Trwało ono bardzo krótko, podobnie jak ostatnio, bezboleśnie i przyjemnie.Dużo optymizmu daje opis słowny, wynik badania, który pozwolę sobie zacytować w kilku zdaniach, bo oddają sedno stanu mojej wątroby.

Zgodnie z wynikiem, na szczęście moja wątroba nie jest powiększona (150 mm w linii środkowoobojczykowej ), jest jednorodna, nie ma uchwytnych zmian ogniskowych, wewnątrzwątrobowe drogi żółciowe są nieposzerzone. Ponadto mój pęcherzyk żółciowy jest cienkościenny i bezkamiczny. Trzustka zaś także jest jednorodna i nieposzerzona. Śledziona również niepowiększona, jednorodna, normoechogeniczna. Obie nerki typowego kształtu i wielkości, o prawidłowym zróżnicowaniu korowo-rdzeniowym, bez cech zastoju ani odbić typowych dla dużych złogów.

Zapala się więc światełko w tunelu. To dobra wiadomość, przed czekającą mnie wizytą oraz poznaniem finalnego wyniku leczenia przeciwwirusowego. Ale przecież będzie pozytywny, więc don't worry :)
Trwa ładowanie komentarzy...